نکاتی برای تهیه پرده مناسب

رنگ و جنس پرده از نکاتی بود که در هنگام خرید و تهیه پرده مناسب می بایست در نظر می گرفتیم . در این مقاله قصد داریم نکات بیشتر و کامل تری را در خصوص خرید و تهیه پرده مناسب اتاق منزل خود ارائه دهیم. از آن جایی که پرده ها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون و زیبایی داخلی اتاق و پنجره دارند و از طرفی هم رنگ و تنوع پرده ها بسیار زیاد لذا انتخاب پرده مناسب دشوار به نظر می رسد. برای اینکه بتوان انتخاب را برای تهیه یک پرده مناسب برایتان ساده تر کنیم لازم است تا قبل از خرید و تهیه پرده مولفه های دیگری را در نظر بگیرید.

طرح

طرح پردها را می توان متناسب با طرح مبلمان خانه در نظر گرفت. اگر مبلمان داخلی اتاق طرح ساده ای دارند بهتر است پرده ها را نیز با طرحی ساده انتخاب کنید اما اگر مبلمان داخلی اتاق شما طرح دار است پرده های طرح دار جلوه زیباتری را به اتاق خانه به تصویر می شکند.

طول و یا ارتفاع پرده

یکی از مواردی که در تهیه پرده مناسب اتاق باید در نظر گرفت طول و ارتفاع پرده ست. پرده هایی که طول بلدی دارند و ارتفاع آن ها به گونه ای ست ک انتهای آن به کف اتاق منطبق می شود جلوه زیبایی تری را دارند. حدالامکان سعی کنید که ابتدای پرده با سقف شما فاصله زیادی نداشته باشد. هرچه فاصله پرده تا سقف کمتر باشد نمای بهتری خواهد داشت.

تهیه پرده برای اتاق پذیرایی

از آن جایی که اتاق نشیمن مهمترین اتاق هر خانه ای به شمار می رود لذا باید دقت بیش تری در انتخاب آن داشته باشیم. اتاق نشیمن و اتاق خاب ها فضاهای دیگری از خانه هستند که هر کدام از آن ها مشخصه های خاص خود را دارند اما اهمیت پرده اتاق پذیرایی از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای زیباتر کردن نمای اتاق خاب الارغم جنس پرده ای که برای اتاق پذیرایی خود انتخاب می کنید باید طرح مناسب آن را نیز در نظر بگیرید .

 در برخی از اتاق های نشیمن نیز یرده ها حالت به صورت تلفیقی در قالب والان، پرده اصلی و یا پرده آستر استفاده می کنند. با توجه به نوع دکوراسیون خانه می توانید تعیین کنید که از چه نوع جنس و پارچه ای برای پرده اتاق نشیمن خود استفاده کنید. به هر حال با چندین ترفند ساده می توانید به پرده های منزل خود جلوه های بیشتری بدهید.

برای اینکه سقف اتاق منزلتان بلندتر به نظر برسد می توانید پرده را به سقف نزدیک تر کنید. هر چه قدر پرده ها قد بلندتری داشته باشند خانه بزرگ تر نشان داه می شود. به واسطه استفاده از پرده ها هم می توان پنجره های جدا از هم را ادغام کرد تا خانه عریض تر به نظر برسد. یعنی به جای جدا کردن پرده ها از یکدیگر می توانید پرد ه های یکسره برای آن ها در نظر بگیرید تا فضای داخلی اتاق را عریض تر کنند. بدین ترتیب با استفاده از الگوهای مختلف می توانید پرده مناسبی را برای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید.

تهیه پرده برای اتاق کودک

یکی از مولفه های مهمی که برای اتاق خواب کودک باید در نظر بگیرید انتخاب رنگ مناسب آن پرده است. رنگ پرده ای که  برای اتاق خواب کودک در نظر می گیرید باید به گونه ای باشد که تاثیر مثبتی بر روحیات کودک بگذارد و با خلاقیت و هوشیاری او رابطه مستقیمی داسته باشد. عموما برای پرده های اتاق کودکان از تلفیق رنگ های آبی، زرد و سبز استفاده می کنند. نکته ای که بای به آن توجه زیادی بکنید این است که برای اتاق کودک تنها از یک رنگ استفاده نکنید. رنگ ها تاثیر مستقیمی بر روان و روحیات کودکان می گذرارند.

نکته دیگری که در خصوص پرده اتاق خوا ب کودکان باید در نطر بگیرید جنس پارچه آن است. پره ای ضخیم نورگیری اتاق کودک را کمتر می کنند بنابراین برای نورگیری بهتر اتاق خواب کودکتان هیچ گاه به سراغ پرده های ضخیم نروید. برای کنترل نور اتاق خواب هم می توانید از پرده های سید و تاشو استفاده کنید. با استفاده از این پرده ها میزان نور نور ورودی به اتاق خواب کودکتان قابل کنترل است که امروزه این نوع از پرده ها در مدل و طرح های متفاوتی طراحی و ارائه شده اند.

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

آلبوم تصاویر ایفل

آلبوم تصاویر ایفل با تصاویر بسیار جدبد و زیبا که ساخته و گردآوری شده جهت چاپ و استفاده روی پرده مورد نظرتان.  

ادامه مطلب »
البوم کودک 1

آلبوم تصاویر کودک

آلبوم تصاویر کودک با تصاویر بسیار زیبا که به صورت اسپشیال و منحصر به فرد طراحی شده جهت زیبایی بخشیدن به اتاق فرزندانتان. این البوم

ادامه مطلب »
طبیعت 8

تصاویر طبیعت

آلبوم تصاویر طبیعت آلبوم تصاویر طبیعت جزو زیباترین تصاویری هست که شرکت دکور پرده برای مشتریان خود طراحی کرده است با استفاده از تصاویر بکر

ادامه مطلب »
گل های سه بعدی

گل های سه بعدی-1

آلبوم گل های سه بعدی آلبوم گل های سه بعدی جزو جدیدترین طراحی هایی هست که شرکت دکور پرده برای مشتریان خود طراحی کرده است

ادامه مطلب »
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x